Анегдота А Твитер

MeraPannaOnTwitter

Кога ќе го следат експериментот почна да ги повикаме луѓето без разлика дали тие ги следат? Повторно лавиринт на новиот закон? Whereto на Ktrag растера, Vgarha Vgarha. Па мислевме логото да се отстрани заблуди, е пишување на статија на Твитер. И за една статија во детали брат Сонцето чуваат пишување, сигурно ја Dekiaga. Овие реченици сигурно ќе ви се слушне во вашиот секојдневен живот ....

Кукло прави?
Што се случува?
Кои вести?
Што е ново свежо?

Да, истото прашање често Мирза. Нашите Мирза Европеец секогаш кога телефонот / разговори се дојде до истото прашање, прво пред отпуштање. Сега Itte пожар расчистување на човек во потрага по нив, ќе ви кажам, без да сака она што тој го прави. Мислам дека Твитер како човек кој страдал од инвеститорот Мирза тоа, исто така, ќе се направи сајт дадена од страна на Дан, која секој момент на вестите на неговата сметка, со тоа што во секој момент од вашите пријатели можат да ви даде момци. Сега Avinash Земете Твитер, како вести на Неговото воскресение потребно, бања се мие, се движат од објавување на вести на злато се префрли на правото, така што никој не го поставил претходното прашање. Лесен за пишување на кратки пораки, па шансите од врвот на вашиот Google / Yahoo Messenger, мобилен телефон или други начини можете да испратите ажурирање на сајтот. Овие закрпи се нарекуваат tweets да. Tweets може да биде било порака од 140 зборови. Ограничување да се напише на англиски јазик, па затоа е добро, но се разбира, оваа граница е намалена на хинди, бидејќи Хинди е зборот се чуваат во Уникод. Па проблемот со Твитер да се види она што вашите. Да се ​​прочитаат напред.

Твитер Tweets ги пречека веднаш штом ќе се објавуваат на вашиот Твитер сајт дава. И логото на вашиот сајт Набљудувани (Следете) ги автоматски начин вестите е направен направени. Луѓето кои седат во вашиот компјутер, без разлика дали тоа е вашата порака за да одговорите. За социјално вмрежување не е тоа малку поинаку. Дали би рекле дека Време овие Khanmkha Западот е да, ние имаме. (Во нашите очи) е единствениот Taimvest за социјално вмрежување. Но, тоа, исто така, може да биде креативен експеримент. Како ... Zldekia се објасни некои од примерите подолу:

Мини Блог
Користење на Твитер во форма на мини-блог или блог, исто така може да има несакани. Да претпоставиме дека имате управување или технички, е господар на Natsrfing. Сакате некои од неговите трикови во страничната лента на вашиот блог читатели, исто така, е прикажано. Сега или ќе Guron / совети се создаде нов блог, кој е воден и управувани, исто така, само по себе пета шанкот. Или да се врати на Твитер да создадете сметка. Мислам дека втората опција полесно. Земете само почеток. Испрати твитови од вашиот разговор Google, и да покаже престој во страничната лента. Твитер е многу популарна, па мора да се покаже вашиот блог Mnmafik Vidjed ќе се најде некој.

Рекламирате вашиот блог
Тоа е познато на сите дека блогер на хинди блогирањето е многу помалку читателот. Да се ​​зголеми бројот на читателите ќе мора да се користат сите нови платформи, каде хинди-знаејќи дофат. Твитер е слична платформа. Значи без разлика дали имате веб-сајт Твитер од вашиот блог автоматски начин може да стане. Не можете да испраќате тука и таму ќе биде краток пост-сензација. Гледајќи ги луѓето на таа позиција, ќе дојде до само вашиот сајт. Тогаш остатокот е до вас како ќе ги врзуваат за да се зачува. Во месец 10 хитови ќе ја добиете вашата Твитер сајт не е лош договор или. Сега можете да се најдат овие хитови, оваа промена на вредноста на доларот е до вас.

Совети берзата
Знаеш на берзата е добро, вашите пријатели ќе сакаат да ги споделат совети пазарот. Брат Камал е, ќе го слушнеш? Но, дали е тоа вашиот 8 или 10 пријатели, што е инвестирано во вашите совети. Ако оваа опција не е сега во разговор, кои имаат сите заедно, па подобро да се Твитер, направете ја вашата една сметка, и на врвот на разговор вашиот Google профил Стави сето тоа. Во меѓувреме, врвот не фрлаат, и таму не беа објавени. Други пријатели да ми кажете дека сајтот не заборавајте да се претплатите. Имајте на целиот пазар коментар текот на денот.

Kavita четири Лиана
Да претпоставиме дека, вашиот блог е базиран на многу сериозна тема. Но сакате вашиот читател остана, така што тие имаат некои забавни шеги, комични песни од четири тип Лиана прикажани на следниот Saitbar. Тоа ќе продолжи да доаѓа до вашиот блог секој читател. Ова е ризик, сепак, може да биде дека вашиот Saitblog вашиот блог ќе стане повеќе популарен. Lotus, тогаш ќе биде богата со неговиот брат. Многу богати диплома само таму да се види во живо бесење.

Семантика, изговор, пишување поврзани прашања да побара
Често луѓето прашуваат, тој и тој и таков збор хинди Baraha / ИПИ да пишуваат, само да побара од населбата, вашите најблиски ќе ви даде одговор шарки. Тоа ќе биде добро со другите. Слично на тоа, луѓето често прашуваат англиски јазик на англиски зборови на хинди или Хинди зборови, само разговор, наместо да побара Во меѓувреме, останатиот дел од луѓето ќе го разбере. Креативна употреба на социјално вмрежување не е донесена.

Живеат ажурирање
Замисли, имаш фестивал. Нека одат на некои блогери месо (Вегетаријанска, откако го прочитате овој блог компатибилен) се во, таму ќе момент да момент, на сајтот е во можност да даде информации. Земете мобилни и ќе остане стави во Dunn Твитови, други блогери ќе се знае од страна гледајќи во сајтот. Ажурирања не се.

Па ние, луѓето од Индија се многу Jugadhu. Се надевам дека нема, но целата убеден ќе го користат Twitter за сите Jugadhi. Како мало фрустрација (walkinto внесе 140 зборови, може да бидат напишани доста galia, што не е?), Извади, песните имаат добивано заглавени во мозокот, нов свеж хаикуто што го пишува, а потоа нека има исфрлајќи. Неколку многу и користење на тие потреби да имаат пристап до Твитер. За повеќе информации, посетете ги следниве линкови до вашата работа.

Technorati Tags: , , , , ,


Ќе им се допаѓа премногу

6 Responses to "А Твитер анегдота"

  1. Односно Tvitiyate се уште е нејасна. "Зборовите на англиски јазик ... да Hindikrn.
    Нови зависности Lgwaoge :)

  2. Исклучително корисни. Покрај зголемувањето на проширување на средство за заработка било хитови. По што го Avinash докторски брат Јиту богатите и ОП Tiwari песни за тековни работи почнаа да се качи. Вие мора да ги следат совети што ги заслужуваат. Ти пишувам извештајот дека Google AdSense Каде Каде на друго место може да се води за да се подигне ед. Додека аплицирањето за помош мора да имајте на ум што и колку да се подигне таква помош. Леле Пари Блог хинди и неговото барање е одбиено од страна на Google. Сега можете да го покаже патот за блогери како мене кои сакаат ед да напишете пост. Стави тогаш легендарниот брат Јиту и кога ги објавувате на твојот коментар, внесете го блогер и да додадете работи на тоа и дефинитивно го препорачувам. Чекајќи го вашиот пост.

  3. И тогаш, кој управува со интернет преку мобилен GPRS или CDMA таа се чувствува за мобилни покриеност на Дана-ден тапкање Fokti пост и Твитер за нив од страна на оние кои немаат таков објект се предвидени беше Индискиот мобилен број 5566511 односно кратка порака на кој (според Alok брат) пита тоа е да пратите SMS порака може исто така да го ажурирате, само внесете вашиот мобилен број треба да бидат поврзани со вашиот Twitter профил.

  4. Твитер е добро site.Plese кажам за Хинди Прелистувачи. Знам за еден Хинди Store (www.hindi.co.nr) .. но u може да се предложат повеќе

  5. И можете да Tvitia Bhashamen Деванагари или било Индија. следете mekhadilkarprakas разбира, јас сум читање вашиот одговор ќе биде испратен Blagpta.

    Светло 's Најнови блог пост .. Tweet По шепа над Feline

  6. Кога се пензионирав господар на Стејт департментот за образование за заменска стапка на правата од пензиското и пензија за замена мора да се сопнуваат за субвенционирање на голем срам за сите блок образование канцеларија го ставам доволно кадар и JAY Секој мајстор е Attec нивната оригинална одделенија, така што јас ќе бидат испратени таму, вработените би можеле правилно да функционира и да преземат чекори за да се спречи голтање

Информации потребни за

Подарок за оние коментари на мојата страница. Ги коментирате и точно да ги пополните вашиот блог, ќе покажеме последното мислење линкови на вашиот блог е тука. На читателот ќе најде нешто за да вашиот блог. Зарем тоа не е вистинската работа? Па зошто доцнењето почна да одам.

Оставете Одговор

CommentLuv значка