Një anekdotë Twitter

MeraPannaOnTwitter

Kur ne ndjekim njerëzit filluan duke i kërkuar në qoftë se përdoret Twitter Ç'është kjo? Një ethshëm re përsëri? Pse shpërndarë Ktrag, Vgarha Vgarha. Pra, ne kemi menduar për të shpërndarë idetë e gabuara të njerëzve, është për të shkruar një artikull në Twitter. E pra në këtë artikull nga zgjerimi Sun vëllanë mbahen me shkrim duhet të guxojnë atë. Këto fjali me siguri do t'ju përgjigjet ... në jetën tuaj të përditshme.

Vogëlush Çfarë jeni duke bërë?
Çfarë po ndodh?
Dhe çfarë një lajm?
Çfarë ka të re e?

Po, kjo është pyetja shpesh Mirza. Mirza Sahib ynë sa herë që telefoni / chat, eja para se atëherë qitjes pyetja e parë është e njëjtë. Tani Itte Zjarri hapur djalë duke kërkuar në to, do t'ju tregojë atë që ai është duke bërë pa pyetur. Unë gjithashtu Mirza Twitter zhvilluesi i cili do të jeni duke vuajtur nga një njeriu të tillë, kështu që Dunn bëri një vend, asnjëra prej të cilave çdo moment duke bërë lajme tuaj të llogarisë për momentin është e miqtë tuaj për të dashuruar. Tani Merrni Avinash , ajo merr lajmin e ringjalljes së tij në Twitter, të lajë vaske, duke filluar nga published've lajmeve filluan të fle në mënyrë që askush nuk pyet pyetjen e mësipërme. Shkruani mesazhe të shkurtra edhe më e lehtë, kështu që shanset nga maja e Google / Yahoo Messenger tuaj, Mobile, ose mënyra të tjera mund të dërgojë përditësime në vend. Tweets që flasin për këto përditësime. Çdo mesazh Tweets mund të jetë vetëm 140 fjalë. Limit, atëherë ajo është e mirë për të shkruar në anglisht, por sigurisht ky kufi është reduktuar për shkak Hindi Hindi është fjala janë të ruajtura në Unicode. Edhe problemi me Twitter Shih se çfarë tuaj. Lexoni përpara jush.

Twitter Tweets takohet sa më shpejt që ai i bën ata të publikuar në faqen tuaj Twitter. Dhe logo në faqen tuaj vezhgimit (Follow) është bërë, ata janë të informuar me metoda automatike. Njerëzit të ulur në kompjuterin tuaj kështu që mund të përgjigjet në mesazhin tuaj. Social networking nuk është disa mënyra të ndryshme. Do të ju them se kjo është koha West Khanmkha është në rregull, është e sigurt. (Sipas mendimit tonë) është networking vetmi Taimvest social. Por ajo mund të jetë eksperiment krijuese. ? Si ... Lldekia për të shpjeguar disa shembuj më poshtë:

Mini-Blog
Përdorur Twitter në formën e një mini-blog ose blog mund të ketë krah. Supozoni se ju të menaxhimit apo teknike, është mjeshtër i Natsrfing. Nëse ju doni lexuesit tuaj disa truket në sidebar blogun tuaj tregoi up. Tani ose ju Guron / këshilla për të krijuar një blog të ri, i cili është i drejtuar dhe për të menaxhuar një detyrë në vetvete counter. Ose krijoni një llogari në Twitter për të marrë do. Unë mendoj se opsioni i dytë do të jetë shumë më e lehtë. Vetëm të marrë filluar. Sign in me Google chat tuaj, dërgoni, dhe për të mbajtur duke treguar në sidebar. Twitter është shumë popullor për të treguar në blogun tuaj kështu që ju do të merrni vetëm Mnmafik Dikush Vidjed.

Advertise blogun tuaj
Ajo është e njohur për të gjithë se lexuesi është më pak se bloger në Hindi Blogging. Për të rritur numrin e lexuesve, ne do të përdorim të gjitha platformat e reja që të arrijnë aty ku Hindi-ditur. Twitter është në platformën e njëjtë. Nëse ju doni faqen tuaj blog për të ndjekur rrugën automatike njëri mund të bëhet. Ju mund ti postoni ketu dhe atje do të jetë një post spërkatje të shkurtër. Njerëzit duke kërkuar në këtë post, do të vijnë në faqen tuaj. Pastaj prangosur pjesa tjetër është deri te ju si ju mbani ato. 10 hits në një muaj se sa ju të merrni faqen tuaj të Twitter, atëherë nuk ka shkëmbim. Tani ju keni për të gjetur hitet që ndryshimi në dollarit është deri te ju.

Këshilla të tregut të aksioneve
Njohuri të tregut të aksioneve është e mirë, miqtë tuaj do të duan të ndajnë këshilla e tregut. Kamal vëllai, ju dëgjoni atë? Por a është kjo e tua 8 ose 10 miq, e cila është investuar në informacionin tuaj. Nëse kjo veti nuk është tani në mesazhet chat që kanë bërë të gjithë së bashku, të marrë në mënyrë më të mirë të Twitter, Bëni një llogarinë tuaj, dhe se llogaria nga Google tuaj chat Vendos tip fare. Tip këtu nuk është hedhur, nuk u botua. Bisedoni me miqtë që vendi të jetë i sigurt që të regjistroheni për të pushuar. Mbani gjithë komentin e tregut gjatë gjithë ditës.

Kavita katër Liana
Supozoni, blog juaj është i bazuar në një temë shumë serioze. Por ju mbeti lexuesit tuaj, në mënyrë që ata të kenë disa shaka zbavitës, poezi humor e katër tipit Liana janë paraqitur në Saitbar ardhshëm. Të gjitha do të vijnë për lexuesit blogun tuaj. Kjo është një rrezik, megjithatë, mund të jetë se Saitblog faqja juaj juaj do të bëhet më popullore. Atëherë ju do të jetë i pasur me vëllanë e tyre lotus. Shumë mbeten të varur për një beqar është vetëm atje për të parë të pasur.

Semantikë, shqiptimin, pyetjet me shkrim, në lidhje me pyesni
Shpesh njerëzit pyesin, të tilla dhe të tilla dhe fjalë të tilla në hindisht Baraha / IME se si të shkruaj, thjesht pyesni Puthje, të dashurit tuaj do t'ju japë përgjigje varet. Ajo do të shkojë mirë me të tjerët. Në mënyrë të ngjashme, njerëzit shpesh pyesin anglisht i fjalëve angleze të Hindi apo fjalëve Hindi, thjesht chat vend pyesni Ndërkohë, pjesa tjetër e njerëzve do të kuptojnë atë. Përdorimi kreativ i rrjeteve sociale nuk është bërë.

Updates live
Supozoni se ju keni një përvojë e këndshme. Supozoni ndonjë blogerët jashtë mishit (me vegjetarian, lexoni konsistent këtë blog) janë në atje çdo moment ju mund të japin informacion në këtë faqe interneti. Marr nga vënë celular dhe Dunn Tweets qëndrimit, pjesa tjetër pa në atë vend do të Blogger. Përditësime të gjalla nuk janë bërë.

Edhe ne, njerëzit në Indi janë shumë të Jugadhu. Unë nuk shpresoj, por përdorimi Jugadhi të sigurt që ju do të bëni më të madhe të Twitter. Të tilla si një shpërthim të shkurtër (walkinto shtypen, Galia 140 fjalë, kështu që shumë mund të jetë e shkruar, që nuk është?), Merrni, poezitë janë mbërthyer në mendje, një Haiku i ri freskët me shkrim, atëherë le të përhapjes. Përdorimi i shumë të shumta dhe si, të gjithë ju mund të përdorni në Twitter. Puna juaj do të lidhë më poshtë për më shumë informacion.

Technorati Tags: , , , , ,


Do të doja që ju ta

6 Responses to "anekdotë Një Twitter"

  1. Dmth Tvitiyate është ende çrregullt. English në Hindikrn e fjalës ....
    Varësisë New Lgwaoge :)

  2. Raportojnë jashtëzakonisht e dobishme. Përveç rritjes së mjeteve të fituar dikujt Hits zgjerimin. Pasi kam maldaar vëllai Jitu mjek Avinash Tiwari dhe OP kanë filluar edhe të poezive mbi çështjet aktuale. Ju meritojnë këshilla që ata kanë për të ekzekutuar. Shkruani një raport se Google AdSense Ku Ku tjetër mund të organizojmë për të mbledhur ed. Ndërkohë që aplikojnë për ndihmë duhet të mbani në mend se çfarë dhe sa ndihma e tillë mund të mobilizohen. Wow Paraja Blog Hindi dhe kërkesa e tij refuzohet nga Google. Tani ju mund të tregojnë rrugën për blogerët si unë, të cilët dëshiron të shtoni shkruar një post. Kur Jitu vëllai vënë postin dhe pastaj shtoni komentet tuaja për bloger veteran dhe gjëra që definitivisht sugjerojnë shtesa. Duke pritur për postin tuaj.

  3. Dhe pastaj, kush është duke e menaxhuar internet me GPRS mobil ose CDMA skenë të lëvizshme që ajo ndjeu për këtë post Fokti Dana-ditore patting dhe Twitter për ata që nuk kanë strukturë të tillë e dhënë nga ata të cilët kanë një numër celulari të Indisë 5566511 dmth mesazh të shkurtër në të cilën (sipas Alok vëllait) byrek që është dërguar një SMS mund të rinovuar atë, thjesht shkruani numrin tuaj celular duhet të jetë i lidhur me llogarinë e tyre Twitter.

  4. Twitter është e mirë site.Plese tregoni rreth Hindi Search Engines. Unë e di në lidhje me një Hindi Store (www.hindi.co.nr) .., por mund u sugjerojnë më shumë

  5. Dhe ju mund të Tvitia Devanagari ose ndonjë Bhashamen Indian. Jetë i sigurt për të ndjekur mekhadilkarprakas unë jam lexim Përgjigja juaj do të dërgohet Blagpta.

    Dritë 's Blog kaluar pas .. Twitter Pas familjes së maces prek me dorë gjatë

  6. छत्तीसगढ़ के शिक्षा विभाग मैं गुरूजी के सेवानिवृत होने पर उन्हें अपना पेंसन बनवाने के लिए दर दर की ठोकर खाना पड़ता है और पेंसन बनवाने के लिए घूस देना पड़ता है यह बड़े शर्म की बात है इसके लिए सभी ब्लाक शिक्षा ऑफिस मैं पर्याप्त स्टाफ लगाया जय और Attec Master është gjithmonë aty për departamentet e tyre origjinale në mënyrë që unë duhet të dërgohen stafit për të funksionuar si duhet dhe për të marrë masa për të parandaluar gëlltitje

Informata të rëndësishme

Një dhuratë për ata që komentojnë në faqen time. Plotësoni blogun tuaj, provoni dhe korrigjuar komentoni ju, ne do të tregojmë këtu është lidhja tek postimi i fundit blogun tuaj. Lexuesi do të gjejë diçka në blogun tuaj. Gjëja e drejta nuk është ajo? Pra, pse vonesa është, dhe për të marrë filluar.

Lini një Përgjigju

CommentLuv distinktiv